JURY SEKCJI MUZYCZNEJ

fot. Tomasz Stokowski
fot. Tomasz Stokowski

Alicja Sawicka

Dyrektor Programowa Festiwalu FAMA. Doktor filozofii w Instytucie Filozofii UW, autorka publikacji z zakresu teorii sztuki w pismach: „Sztuka i Filozofia”, „Konteksty”, „Dialogue and Universalism”, „Przegląd Filozoficzno-Literacki” oraz w publikacjach zbiorowych: „Wielka księga estetyki w Polsce” i „Materia sztuki” (Universitas). Animator kultury, menadżer programowa Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata oraz Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny – Janowiec nad Wisłą. Uczestniczka warsztatów prozatorskich Wydawnictwa Czarne. Opublikowała opowiadanie w antologii „Po godzinach” (Pies Łańcuchowy 2014). Kierownik produkcji Grupy Porcini, realizującej filmy w ramach 48 Hour Film Project. Na Famie po raz piętnasty; debiutowała jako walet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogusław Bojczuk

Bogusław Bojczuk

Członek zarządu fundacji Alma-Art. Absolwent historii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wiceprezes Stowarzyszenia Dwa Brzegi. Dyrektor Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny – Janowiec nad Wisłą i Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz GrządkowskiTomasz Grządkowski

Wokalista i lider zespołu FairyTaleShow, autor tekstów. Razem z zespołem zdobyli takie prestiżowe nagrody jak: nagrodę publiczności na TOPTrendy, II miejscę na przeglądzie Make More Music czy wyróżnienie na festiwalu FAMA. Zagrali ponad 150 koncertów zarówno na dużych scenach, jak i w małych miejscowościach. Grali m.in. jako headliner na festiwalu Wianki czy 3-krotnie występowali na Nowym Brzmieniu Radia Wrocław, za każdym razem otrzymując bardzo pochlebne opinie. Swoje pierwsze kroki stawiają za granicą koncertując w Liverpoolu czy we francuskim Risoul, gdzie wygrali konkurs Pick Up The Sound. Ostatnio wydali pierwszą oficjalną EP pt. Blue. Prywatnie fan Jacka White’a, muzyki country i twórczości Charlesa Bukowskiego. Jego żywiołem są energetyczne koncerty. Samozwańczy Irlandczyk w 1/16. Najlepiej tworzy mu się na prerii w Ząbkowicach Śląskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcelina 

Marcelina StoszekMarcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jej debiutancka płyta wydana w 2011 roku została doceniona przez słuchaczy i recenzentów, otrzymała m. in. nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Otrzymała także nominację do Nagrody WARTO Gazety Wyborczej, pojawiła się też na wyjątkowej płycie June, obok najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewała m.in. z Katarzyną Nosowską, Agą Zaryan, Anią Dąbrowską, Miką Urbaniak i Urszulą Dudziak. W 2012 roku pojawiła się także na płycie zespołu happysad. Utwór Motyle pochodzący z debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej. W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny Wroclove jednogłośnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie Kawałek Wrocławia (zajął 1 miejsce spośród ponad 200 zgłoszeń) i stał się oficjalnym hymnem miasta. Pod koniec roku ukazała się EP Znikam, do którego teledysk o tym samym tytule współreżyserowała Marcelina. W marcu 2013 roku Artystka zagrała w Paryżu pierwsze zagraniczne koncerty, którym partnerował Instytut Polski. Marcelina bierze udział w projekcie Panny Wyklęte. W połowie października 2013 roku premierę miało drugie wydawnictwo wokalistki – płyta „Wschody/Zachody”. Najnowsze wydawnictwo jest promowane przez dwa teledyski. Pierwszy to tytułowe „Wschody / Zachody”, do którego zdjęcia zrealizowano w Maroko: https://www.youtube.com/watch?v=kxcaC4ngbXs A drugi to „Karmelove”, z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego: https://www.youtube.com/watch?v=JsXQoNvwniI Marcelina w maju 2014 r. wystąpiła także na festiwalu Top Trendy dostając się do finałowej dziewiątki wybranej przez dziennikarzy muzycznych stacji radiowych w Polsce. Zagrała również koncert na Mauritiusie retransmitowany online oraz blisko 150 koncertów na Festiwalach (m.in. Opener, Coke Live) i klubach w całej Polsce. W chwili obecnej koncertuje oraz pracuje nad trzecią autorską płytą.

 

NIETOTA

DJ Endless

 

DJ Endless  – wypłynowszy z głębin oceanu, Kondziu jak jest przez niektórych nazywany trzyma swój funkowy, pozytywny klimat już od liceum. Jego surową ocenę i wyselekcjonowany gust muzyczny doceniły kluby i artyści z Wrocławia, a także z różnych miast w Polsce. Zagrał pareset imprez i może ze spokojem powiedzieć, że 99% z nich były dobre. W 2013 roku został finalistą mistrzostw świata DMC Online, gdzie jako jedyny reprezentował Polskę. Otwierał razem z nu-metalowym zespołem Know Małą Scenę na Woodstocku 2014. Pykał też parę innych dużych gigów (po parę tysięcy osób). Obecnie robi to co robił: pokazuje ludziom tylko fajne numery, skreczuje i gra w trzech zespołach – wspomnianym Know, Breslaux i Skip Proof Scratchers. Udziela się także w wielu projektach muzycznych w Polsce i poza nią. Rezydent Nietoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *