GOŚCIE i JURY SEKCJI LITERACKIEJ

Ilona Witkowska

fot. Roland Okoń
fot. Roland Okoń

Urodzona 1987 debiutowała książką „splendida realta”, wydaną przez WBPiCAK w Poznaniu, za którą otrzymała nagrodę poetycką Silesius w kategorii debiut roku; mieszka we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juliusz Erazm BolekJuliusz Bolek

Laureat „Złotego Pióra” – nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO. Poeta, prozaik, dramaturg, dziennikarz. Główne książki w jego dorobku: „Prywatne zagrożenie”, „Skróty Szaleństwa”, „Sekrety życia. Kalendarz poetycki”, „Sens-or”, „Abracadabra” i album plakatów poetyckich „Och! Ziemio Ty Moja”. Twórca nowych gatunków literackich m. in.: wiersza dialogowego i EFP – tzw. emaliowanych felietonów poetyckich i eksperymentów literackich – opowiadanie „Serpentyna” napisał w drugiej osobie liczny pojedynczej. Wynalazca nowej, opatentowanej, formy książki „bodybook”, która umożliwia zawieszenie książki na szyi. Znany z wielu niekonwencjonalnych sposób prezentowania poezji m in. naklejek, wierszy na serwetkach, pokazów typu dźwięk i światło, poezji na przystankach komunikacyjnych, wyświetlania poezji przy pomocy laserów. Ustanowił rekord Guinnessa na największą książkę poetycką. Redaktor naczelny Niezależnego Pisma Artystycznego „ENIGMA. Ludzie * Sztuka * Myśli”. Jego twórczość została przetłumaczona na 30 języków świata.

 

 

 

Alicja Sawicka

fot. Tomasz Stokowski
fot. Tomasz Stokowski 

Dyrektor Programowa Festiwalu FAMA. Doktor filozofii w Instytucie Filozofii UW, autorka publikacji z zakresu teorii sztuki w pismach: „Sztuka i Filozofia”, „Konteksty”, „Dialogue and Universalism”, „Przegląd Filozoficzno-Literacki” oraz w publikacjach zbiorowych: „Wielka księga estetyki w Polsce” i „Materia sztuki” (Universitas). Animator kultury, menadżer programowa Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata oraz Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny – Janowiec nad Wisłą. Uczestniczka warsztatów prozatorskich Wydawnictwa Czarne. Opublikowała opowiadanie w antologii „Po godzinach” (Pies Łańcuchowy 2014). Kierownik produkcji Grupy Porcini, realizującej filmy w ramach 48 Hour Film Project. Na Famie po raz piętnasty; debiutowała jako walet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jacek Bierut 

Jacek BierutUrodzony w 1964, prozaik, poeta, autor czterech powieści (ostatnio „Hajs” i „Pornofonia”) i trzech tomów wierszy (ostatnio „Frak człowieka”). Laureat kilku nagród literackich. Współredaktor opracowania literatury dolnośląskiej po 1989 roku („Rozkład jazdy”). Założyciel Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza i powołanej przez nią księgarni Tajne Komplety. Eseista, krytyk literacki, wydawca. Mieszka we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monika Stopczyk

fot. Bartłomiej Babicz
fot. Bartłomiej Babicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizacja: lingwistyka kulturowa, krytyka literacka i artystyczna. Współpracowała z wydawnictwem Biuro Literackie i Fundacją Europejskich Spotkań Pisarzy. Współproducentka Festiwalu Port Literacki 2012 i Europejskiego Portu Literackiego 2013. Organizatorka spotkań autorskich z poetami i znawcami literatury. Współzałożycielka internetowego miesięcznika „Kontrast” i Stowarzyszenia Młodych Twórców „Kontrast”. Autorka relacji z wydarzeń kulturalnych, wywiadów z artystami, recenzentka muzyczna. Przez dwa lata szefowa działu fotograficznego w „Kontraście”. W latach 2008-2012 dziennikarka i wydawca Studenckiej Rozgłośni Radiowej UWr Uniradio. Laureatka nagrody „Lamelat Famy” 2013 za popularyzację artystycznych inicjatyw festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia. Od 2013 roku redaktor naczelna oficjalnej gazety festiwalowej „Famiasto”. Na co dzień Project Manager w jednej z wrocławskich agencji e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *